Насловна » производи » Настан триз » Тенки за тешки работи

Дизајн на алуминиумски седла на покривот

  • /img/aluminium_saddle_roof_stage_truss_system_design.jpg
  • /upfile/2018/07/23/20180723010037_364.jpg
  • /upfile/2018/08/04/20180804220135_519.jpg
  • /upfile/2018/08/04/20180804220249_735.jpg
  • /upfile/2018/08/04/20180804220307_138.jpg

Кула: 290mm кутија со алуминиумски бандажи.

Beam: 290mm box aluminium truss.

Структура на кров: 290mm кутија со алуминиумски бандажи

6082-T6 алуминиумска легура

Поврзување начин: Свртете Поврзете

Главна цевка: 50 * 3.0mm

Должина на бандаж: 1m, 2m, 3m, 4m, прилагодено

Облик: скалило за скали, триаголник, кутија за триаголник, правоаголник.

Боја: сребрена или барање на купувач

Гаранција: 1 година


Опис


Inside Width Вкупна ширина Inside Depth Overall Depth Дозвола Висина Max. Stage Size
големина A B C D E F
8x6m 8040mm 10600mm 6040mm 8600mm 7000mm 8567mm 8x6m (26.3x19.7ft)
10x8m 10040mm 12600mm 8040mm 10600mnm 7000mm 8830mm 10x8m (32.8x26.4ft)
12x10m 12040nn 14600mm 10040mm 12600mm 7000mm 9086mm 12x10m (39.4x32.8ft)
спецификации

Модел број Главна цевка Заменик-цевка Brace Tube
ST-B290 50x3mm 25x2mm 25x2mm
Век Дистрибуирајте ја тежината Центар точка Девијација
(метар) (нога) (Кг) (Кг) (Мм)
4 13.11 1432 429 6
6 19.67 1230 392 917
8 26.23 978 359 29
10 32.79 788 318 43
12 39.34 500 287 56

Успешен случај

Испраќам барање

Totop
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!