Почетна » производи » Шатор за настани » Arcum шатор

Aluminum Pvc Fabric Covers Marquee Wedding Arch Tent

  • /img/aluminum_pvc_fabric_covers_marquee_wedding_arch_tent.jpg
  • /upfile/2018/08/05/20180805230104_865.jpg
  • /upfile/2018/11/14/20181114110714_593.jpg
  • /upfile/2018/11/14/20181114110724_314.jpg
  • /upfile/2018/11/14/20181114110731_413.jpg
  • /upfile/2018/11/14/20181114110904_563.jpg

Алуминиум тип: 6082-T6

Ширина на ширината: 6.0m

Височина: 2.5m

Висина на ридот: 3.35m

Висина на врвот: N / A

Растојание од залив: 5.0m

Теренот на покривот: 18 °

Минимална должина: 20.0m

Максимална должина: Неограничено во 5.0m чекори

Макс дозволен ветер: 102 km / h (0.5KN / m & sup2;)

Опис

Точка име Arch Tent
рамка Висока јачина воздухопловство алуминиумски легури 6082 T6, anodize оксидација филм дебелина 11μm-17μm
Поврзување на компоненти Топла натопи, структурни одделение корозивни отпорни галванизиран челик
Главна рамка

Јачина на истегнување 310 MPA
Максимална моќност
225 MPA
Еластичност
8%
Тврдоста на површината достигнува 14.5HW и многу повеќе

Страна ѕид PVC ѕид, стакло ѕид, ѕидот ABS, компјутер панел ѕид
ПВЦ ѕид, челик ѕид, сендвич панел ѕид
Покрив покрив 850g / m 2 двојно ПВЦ обложени полиестерски текстил,
Водоотпорен,
PMMA површински слој за самочистење на имотот,
УВ отпор,
Отпорност на стареење,
Анти мувла и анти дамки,
Температура (-30 ° C - + 70 ° C)
Подобра отпорност на корозија
Класа DIN4102-1 B1 е огнеустойчива
ПВЦ покрие сила Цврстина на истегнување 2173-3189 N / 5cm
Силна сила 412-483 N
Корална сила 113-118 N / 5cm
Челични делови Q345A челик и Q235A челик,
Топло-DIP галванизиран DIN EN ISO 1461
Просечна дебелина ≥ 55μm
Најтенка точка ≥ 45μm
Прицврстување на елементи за Болт за завртки 8.8,
Површината е галванизирана
Цврстина на истегнување 800N / mm2
Максимална моќност 640N / mm2
Отпорност на ниво на стрес: 8.8 Gpa
Приземна ситуација Погоден за сите основи, вклучува пасишта, земја, асфалт, бетон, мермер, итн.
Поправање решение Зацврстување на челик, Навртка за навртување, табличка за тежина, итн.
Сертификат ISO 9001: 2008 / SGS / TUV / REACH
спецификации

German standard, 6082/T6 aluminum alloy structure, light-weight, can be used for 20-30 years.

Германски стандард, 850g / m2 двојно обложени ПВЦ полиестер ткаенина, УВ отпор, Возраст отпор, Анти-мувла, B1 класа Оган retardant.

Успешен случај

Испраќам барање

Totop
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!