Насловна » производи » Шатор за настани » Пагода шатор

Лесни 3mx3m Шато Nizza Pagoda од Кина

  • /img/lightweight_3mx3m_nizza_pagoda_tents_from_china.jpg
  • /upfile/2018/08/06/20180806000735_650.jpg
  • /upfile/2018/08/06/20180806000814_474.jpg
  • /upfile/2018/11/13/20181113213624_226.jpg
  • /upfile/2018/11/13/20181113213856_819.jpg
  • /upfile/2018/11/13/20181113213906_698.jpg
Висина на ридови - 3.12m
Висина на врвот - 5.10m
Залив далечина - 3.00m
Теренот на покривот - Внатрешен покрив теренот 20 °
Најдолгата компонента - 2.90m
Минимална должина - 3.00m
Максимална дозволена брзина на ветер - 80 км / ч
Главна големина на профилот - 63 / 63 / 2mm (канал 3)
Алуминиумски тип -Тврд пресуван екструдиран структурен алуминиум
Поврзувачки компоненти -топла натопи, структурни одделение корозивни отпорни на галванизиран челик

Опис

тип 3x3 / 230 4x4 / 230 5x5 / 230 6x6 / 230 5.3x5.3 / 240
Страна должина (мм) 2,880 3,880 4,880 5,880 5,320
Висина на застанување (mm) 2,300 2300 2300 2300 2400
Висина на врвот (мм) 3700 4200 4700 5200 5000
Површина (m & sup2;) 8.29 15.05 23.81 34.57 28.3
Најдолга компонента (мм) 2795 3795 4795 5795 5235
спецификации

Германски стандард, 850g / m2 двојно обложени ПВЦ полиестер ткаенина, УВ отпор, Возраст отпор, Анти-мувла, B1 класа Оган retardant.

Успешен случај

Испраќам барање

Totop
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!