Насловна » производи » Приказ на изложба » Изложба на ѕид панел систем

Модуларна Изложба уметност Покажи ѕид панели за галерија или музеј

  • /img/modular_exhibition_wall_panel_system_for_art_or_museum.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150523_775.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150533_751.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150543_756.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150609_583.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150619_154.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150629_674.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150641_745.jpg
  • /upfile/2018/09/04/20180904150649_457.jpg

Материјал: 6063 профилот алуминиум, огноотпорни дрво панел

Големина: 2400x1000x40mm, 3000x1000x40mm или кориснички

Примена: изложба, уметничка изложба, уметничка галерија, музеј, канцеларија doceration, итн


Опис

големина 2400x1000x40mm, 3000x1000x40mm, или како барање на потрошувачите.
материјал
6063 Алуминиумски профил, огноотпорни дрво панел со honeycobm структура, PVC или лен слој
Температура
T3-T8
Површинска обработка
Легура елоксирани / моќ обложени
Облик
"L" форма, "T" форма, "U" форма ", -" форма
NW 20kg
спецификации

Успешен случај

Испраќам барање

Totop
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!