Почетна » производи » Шатор за настани » А-рамка шатор

Outdoor Large A Frame Marquee Tent for Exhibition & Event

  • /img/outdoor_large_a_frame_marquee_tent_for_exhibition_.jpg
  • /upfile/2018/07/31/20180731223021_885.jpg
  • /upfile/2018/07/31/20180731223036_479.jpg
  • /upfile/2018/07/31/20180731223053_879.jpg
  • /upfile/2018/11/13/20181113172025_489.jpg
  • /upfile/2018/11/13/20181113172036_118.jpg
  • /upfile/2018/11/13/20181113172050_583.jpg

Алуминиум тип: 6082-T6

Ширина на ширината: 10.0m

Височина: 3.0m

Висина на ридот: 4.82m

Висина на врвот: N / A

Растојание од залив: 5.0m

Roof pitch: 18 °

Минимална должина: 20.0m

Максимална должина: Неограничено во 5.0m чекори

Макс дозволен ветер: 102 km / h (0.5KN / m & sup2;)

Опис

Точка име А-рамка шатор
рамка Висока јачина воздухопловство алуминиумски легури 6082 T6, anodize оксидација филм дебелина 11μm-17μm
Поврзување на компоненти Топла натопи, структурни одделение корозивни отпорни галванизиран челик
Главна рамка

Јачина на истегнување 310 MPA
Максимална моќност
225 MPA
Еластичност
8%
Тврдоста на површината достигнува 14.5HW и многу повеќе

Страна ѕид PVC ѕид, стакло ѕид, ѕидот ABS, компјутер панел ѕид
ПВЦ ѕид, челик ѕид, сендвич панел ѕид
Покрив покрив 850g / m 2 двојно ПВЦ обложени полиестерски текстил,
Водоотпорен,
PMMA површински слој за самочистење на имотот,
УВ отпор,
Отпорност на стареење,
Анти мувла и анти дамки,
Температура (-30 ° C - + 70 ° C)
Подобра отпорност на корозија
Класа DIN4102-1 B1 е огнеустойчива
ПВЦ покрие сила Цврстина на истегнување 2173-3189 N / 5cm
Силна сила 412-483 N
Корална сила 113-118 N / 5cm
Челични делови Q345A челик и Q235A челик,
Топло-DIP галванизиран DIN EN ISO 1461
Просечна дебелина ≥ 55μm
Најтенка точка ≥ 45μm
Прицврстување на елементи за Болт за завртки 8.8,
Површината е галванизирана
Цврстина на истегнување 800N / mm2
Максимална моќност 640N / mm2
Отпорност на ниво на стрес: 8.8 Gpa
Приземна ситуација Погоден за сите основи, вклучува пасишта, земја, асфалт, бетон, мермер, итн.
Поправање решение Зацврстување на челик, Навртка за навртување, табличка за тежина, итн.
Сертификат ISO 9001: 2008 / SGS / TUV / REACH
спецификации

German standard, 6082/T6 aluminum alloy structure, light-weight, can be used for 20-30 years

Германски стандард, 850g / m2 двојно обложени ПВЦ полиестер ткаенина, УВ отпор, Возраст отпор, Анти-мувла, B1 класа Оган retardant.

Успешен случај

Applications: Concerts, Annual celebration, Publication, Events, Outdoor Promotion, Car show, Furniture show, Exhibitions, etc.

Испраќам барање

Totop
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!