Насловна » производи » Приказ на изложба » Графика и сигнализација

Промоција Прикажување на надворешно рекламирање Летечки пердувски знамиња

  • /upfile/2018/08/04/20180804171339_327.jpg
  • /upfile/2018/08/04/20180804172547_468.jpg

Материјал: фиберглас, алуминиум

Должина на пол: 2.8m / 3.3m / 4m / 4.7m

Метод на печатење: печатење со сублимација на топлина, прецизност на 1440dpi

Печатени графики:Единечна или двојна страна

Опис
Точка име Перо знаме
Големина на уметнички дела
Површина Црна сила обложена
Обработка Печатена сублимација на бои
NW 4kg / 5kg / 7kg / 10kg
GW 5.5kg / 7kg / 9kg / 12kg
пакет 1set / црна оксфорд торба; 10pcs / картон
Големина на пакување
спецификации

Различни основи за избор:


Успешен случај

Испраќам барање

Totop
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!